Je to skoro už standard, se kterým se setkávám u svých klientů. Pořád na sobě pracují, hltají chytré knihy, chtějí se posouvat, být stále dál a výš… až si říkám, jestli jednou budeme všichni úplně nejvýš, co se stane.

A tak na sobe dřou a vzdělávají se a doufají, že do roka budou vyrovnaní jako samotný pán Bůh, vždycky nad věcí, nic je nerozhodí, fyzičku jako gladiátor a minimálně Nobelovu cenu. Pokud je to jejich snem a přáním, super, ale prosím lidi, nezapomínejte na selský rozum!

Udělala jsem si takový mini-audit a vyšlo z něj, ze většina klientů blbě jí. Buďto málo, nepravidelně, nekvalitně, či jinak nevhodně. Takže to ve finále znamená, že neustále makají a chtějí po svém těle a mysli výkony, ale nedají mu palivo. Zkuste to samé se svým autem!

Chodí a ptají se mne jak být ještě výkonnější a uvolněnější a klidnější a přitom jejich těla nemají ani to, díky čemuž mohou fungovat. A není to jen jídlo, dalším často zanedbávaným a přitom tak důležitým faktorem je spánek. Slyším to pořád, nemůžu se vyspat protože se mi pořád něco honí hlavou, protože brzy vstávám do práce, protože děti, protože, protože… Ano. Protože váš mozek málo spí, nemůže, stejně jako tělo, regenerovat, je více podrážděný, unavený atd atd. Fakt si myslíte že spánek obejdete a budete fungovat? Fakt si myslíte že oblbnete tělo tím, že ho prolijete kávou nebo jinými prostředky, aby podávalo výkony které chcete?

Jídlo, spánek, pití, pobyt na vzduchu, aspoň základní pohyb. To jsou základy, na kterých stojí váš život.

Pokud nejíte dobře, nemáte z čeho stavět tělo i mozek, nemáte vitamíny minerály, stopové prvky, nemáte dobrou imunitu, nemáte energii. Pokud se nehýbete a jediný pohyb, který máte, je do auta a z auta, zaděláváte si na pořádný průšvih. Pokud jste celé dny zavření v budovách, koukáte do zářících monitorů a nejste venku, vaše psychika, ani zdraví obecně, vám nepoděkuje.

A proč to vlastně píšu? Vždyť je to proboha jasné, ta koučka se zbláznila a píše nám tady moudra typu „tráva je zelená“. Ale ruku na srdce, kolik z vás opravdu jí kvalitní, vyváženou, zdravou stravu, pije dost tekutin, je denně venku na vzduchu a má kvalitní, dostatečný spánek?

A to je jen základ. Nad ním jsou další otázky: cítíte se tam, kde jste, v bezpečí a sounáležitosti? Máte vyrovnané vztahy? Děláte jen to co vás naplňuje? 🙂

O tom až příště.

A do té doby, až si budete dávat pátou kávu, říkat kamarádce že jste bez nálady a hledat metody jak překonat sami sebe, zkuste se nejdříve zamyslet nad tím, co jste měli k obědu, jak odpočaté se cítí vaše tělo, jděte se projít a nebo si dejte šlofíka 🙂 Nemůžete stavět barák do výšky bez základové desky.